Not a lot has changed with only a handful of teams in action during the holidays.

These are the most updated standings based on all games played through Jan. 1, 2022.

Get our free mobile app

Teams are listed based on their conference or conference quadrant record first. Next teams are listed based on their overall record, and finally, if they are tied, they are listed in alphabetical order.

4A East: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Cheyenne East 7-0 

Sheridan 3-0 

Kelly Walsh 4-2 

Laramie 4-2 

Thunder Basin 6-3 

Campbell County 3-5 

Cheyenne Central 2-5 

Cheyenne South 0-6 

4A West: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Natrona County 6-0 

Cody 4-0 

Green River 4-2 

Jackson 2-1 

Evanston 2-4 

Rock Springs 2-4 

Riverton 1-5 

Star Valley 2-5 

3A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Lovell 4-1 

Lander 3-3 

Powell 2-2 

Worland 1-2 

3A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Lyman 6-1 

Mountain View 4-2 

Pinedale 4-2 

Kemmerer 1-6 

3A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Douglas 6-0 

Buffalo 2-1 

Newcastle 2-1 

Thermopolis 1-3 

3A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Wheatland 3-3  

Torrington 4-5 

Burns 3-7 

Rawlins 1-3 

2A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Rocky Mountain 2-3 

Greybull 2-4 

Riverside 2-4 

Shoshoni 0-8 

2A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Wyoming Indian 8-0, 1-0 

Big Piney 1-2 

Wind River 0-6 

St. Stephens 1-4, 0-1 

2A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Moorcroft 4-2  

Sundance 4-3 

Wright 3-3 

Tongue River 3-4 

Big Horn 1-5 

2A Southeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Glenrock 2-3 

Pine Bluffs 2-5 

Lusk 1-5 

1A Northwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Burlington 4-1 

Meeteetse 3-1 

Dubois 1-2 

*Ten Sleep – not fielding a girls’ team this season 

1A Southwest: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Little Snake River 5-1 

Saratoga 2-1 

Cokeville 4-3 

Encampment 1-2 

Farson-Eden 1-5 

1A Northeast: (Overall Record, followed by Quadrant Record) 

Upton 5-1 

Kaycee 1-1 

Midwest 1-1 

Arvada-Clearmont 1-2 

Hulett 0-6 

1A Southeast: (Overall Record, do not play Quadrant matches) 

Southeast 7-1 

Lingle-Ft. Laramie 4-3 

Rock River 1-2 

Guernsey-Sunrise 1-3 

H.E.M. 1-3

High School Sports Picks of the Week Dec. 16-18

High School Sports Picks of the Week Dec. 16-18